Mateřské centrum    

                                                        Horšovský Týn                                

                                                         

Mateřské centrum je subjekt, který sdružuje zpravidla osoby na rodičovské dovolené, zejména matky a jejich děti, případně další rodinné příslušníky, za účelem společného trávení volného času. Mateřské centrum plní hlavně sociální a výchovně vzdělávací funkci. Programy mateřského centra se zaměřují nejen na volnočasové aktivity pro děti (výlety, hry, dětská odpoledne apod.), ale i na svépomocné vzdělávací aktivity rodinných příslušníků, především žen na mateřské dovolené, které při pobytu s dítětem doma ztrácejí kontakt s veřejným životem.

Mateřské centrum vzniká obvykle na dobrovolnické bázi, jako neformální iniciativa, která v případě dostatku lidského potenciálu formalizuje v právní subjekt, nejčastěji v občanské sdružení a profesionalizuje svou činnost.

         V rámci projektu TVOŘÍME VĚCI NOVÉ

otevíráme zařízení, které vyrostlo pro potřebu dětí a rodičů.

Mateřské centrum v Horšovském Týně je zařízení zcela nové, proto máte jedinečnou příležitost podílet se na jejím rozvoji a fungování. Rádi se přizpůsobíme vašim požadavkům i návrhům a vytvoříme tak společně fungující Mateřské centrum pro děti.

Sídlo: Budova římskokatolické fary na Husovo náměstí (vedle květinářství)

Vybavení: Velká herna+sociální zázemí.

Otevírací doba: PO-9:30-12:00 hod.

                               ST-15:00-18:00 hod.

                               PÁ-9:30-12:00 hod.        

imagesCAJO751R.jpgimagesCAPEF5QD.jpg